3 Kasım 2018 Cumartesi

Anket Doldurarak Para Kazanılır mı? İşte Cevabı


İlk aklımıza gelen soru anket doldurarak para kazanılır mı? Cevap elbette kazanılır. Ama binler – ikibinler kazanamazsınız onu baştan söylemek istiyorum çünkü Türkiye’de bu işe yatırım yapan çok fazla şirket bulunmamaktadır. Aya döktüğünüzde 20-100 tl kazanabilirsiniz. Tabi bu anket sitesiyle doğru orantılı olarak artar 3-4 anket sitesiyle aylık 200-300 tl kaznmanız mümkün.  İşin ne olduğu düşünüldüğünde kolay yoldan ek gelir elde etmek için bire bir diyebilirim. En fazla 25-30 dakika ayırarak aylık 200-300 tl kazanabilmek mümkün. Fakat başlangıç düzeyde İngilizceniz varsa yada translate kullanarak çözebilirim diyorsanız. Yabancı global bir çok şirket bulunmaktadır. Anket sitesi başına aylık 30-50$ arası kazanabilirsiniz. Ne kadar kazanacağınız da üye olduğunuz anket sitesi sayısına bağlıdır.


Anket sitelerine kayıt olduğunuzda ilk anketler önemlidir çünkü şirketler İlk anketlerde kullanıcı profili oluşturmakta ve ilerideki anketler sizin profilinize uygun şekilde gelmektedir. Anketlerin size gelme yoğunluğu anket sitelerinde oluşturduğunuz profille alakalıdır. Örnek vermek gerekirse otomobili olmayan birine lastikle ilgili deneyimleri sorulmaz.

Anket Sitelerini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

  • ·         Anket sitesini seçerken en fazla dikkat edeceğiniz konu spam sitelerdir. Dikkatli olun emeğinizi ve zamanınızı boşa harcamayın.
  • ·         Bazı siteler ilk üyelik için sizden ücret talep edebilir. Çok emin olmadan hiçbir siteye ücret yatırmayın emeğiniz, paranıza ve şevkiniz yok olmasın.
  • ·         Kişisel bilgilerinizin güvenliği kullanıcı sözleşmesinde kişisel bilgileri koruma ile ilgli satırları iyi okuyun.
  • ·         Farklı bir mail açın çünkü spamlarla uğraşmak istemezsiniz.
  • ·         Anket doldurma karşılığında ne alacağınıza dikkat edin bazı şirketler market kuponları, bazıları indirimler, bazıları da hediyeler vermektedir. Saatlerinizi Harcayıp elinizde çikolata ile kalmayın.
  • ·         Telefon numaranızı kesinlikle vermeyiniz. Her gün çeşitli yerlerden reklam sms’ine maruz kalabilirsiniz.

Güvenilir anket siteleri hangileridir?

Benimde üye olduğum birkaç anket sitesi var size önerebilirim. Daha fazlasını isterseniz internetten küçük bir araştırma ile bulabilirsiniz.
1-      Myiyo, 2006 yılında kurulan global bir anket sitesidir. Üye olmak için tıkla

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder