8 Kasım 2018 Perşembe

Blogger ( Blogspot ) İle Para Kazanmak
Blogger googlenin sahip olduğu ücretsiz bir blog servisidir. Google’nin de desteğiyle gayet güçlü bir alt yapısı vardır. Blogger’ın binlerce kullanıcısı vardır ve bu takipçilerin çokluğu bloggera olan desteği arttırmaktadır. Bu destek sayesinde internette bir çok ücretsiz tema ve eklentisi bulabilirsiniz. Blogger ile ilgili deneyimlerini ve başarılarını dile getiren bir çok yazar bulabilirsiniz.. Sizde blogger ile ilgili bir şeyler öğrenmeye araştırmaya başladıkça blogger’in eşsiz dünyası sizin de hoşunuza gidecek.
Aklınızda blogger gibi bir ücretsiz servisten para kazanmak mümkün mü diye bir soru oluşabilir.Cevabını hemen vereyim blogger üzerinden olsun wordpress üzerinden olsun bloğunuzdan belirli bir kitleye ulaşabiliyorsanız para kazanmanız kesinlikle mümkündür. Tabi bunun için öncelikle bir blog sahibi olmalısınız. Size adım adım nasıl blogger olacaksınız anlatmaya çalışacağım.


Blogger blog nasıl açılır?

Öncelikle adım adım blog nasıl açılır onu öğrenelim. Bir yerlere üye olmak kadar basit bir olay bu;
İlk olarak bir Google hesabınızın olması gerekmektedir. Buradan bir hesap oluşturunuz. Var ise devam edelim. Buradan bloggera giderek Google hesabınızla oturum açın. Yeni Blog Diyerek karşınıza aşağıdaki gibi bir hesap gelecek.Sıra geldi başlığımızı ve adresimizi belirlemeye ama ilk yapacağımız şey konumuz ne olacak konumuzu belirleyelim. Konumuzu seçerken öncelik vereceğiniz şey nelerden hoşlanırsınız hangi konulardan bahsetmekten zevk alırsınız bunları belirleyin. Çünkü sevmeden yaptığınız işten çabuk sıkılırsınız ve bloğunuzu unutur gidersiniz. İnternet bu şekilde binlerce blogla dolu. Bu çöplüğe yenilerini eklemeyelim. Konumuza gelecek olursak konumuzu belirledik mi şimdi sıra konumuzla ilgili en çok arama hacmi olan kelimeleri bulmakta. Bunun için googlenin verdiği bir aracı kullanacağız.

Buradan keyword planneri kullanabilirsiniz. Keyword plannere konunuz ile alakalı kelime ve kelime öbeklerini yazın. Örneğini aşağıdaki resimden görebilirsiniz. Bloğumuzun adresine neden arama hacmine uygun bir adres seçiyoruz biraz ondan bahsedeyim Google arama sonuçlarını sıralarken bazı kriterler uygular bu kriterlerden biride adresin içerisinde bu kelimenin geçmesidir. Konunuza uygun bir adres buldunuz. 

Bloğunuza konunuz ile ilgili başlığınızı da anlatınız. İçeriğinizi yazılarınızı da yayınlamaya başladınız. Sıra geldi bloğunuza nasıl hit çekeceğinize. Bloğunuza içeriklerinizi girdiniz ve insanları yani okuyucuları beklemeye başladınız fakat bu okuyucular öğle durduk yere sitenizi öğrenip adresinize girmezler bunun için bazı kaynaklardan yararlanmanız gerekmektedir. Bunun için bloğuma nasıl hit çekerim adlı yazımı kontrol edebilirsiniz.

Bloğunuz belirli bir kitleye ulaştı. Her şey yolunda şimdi sıra gelelim blogspot blog üzerinden nasıl para kazanacağınıza.

Blogspot (Blogger) ile para kazanma yolları,

Bloğunuza sponsor bularak.
Konunuz ile ilgili sektördeki bir çok firma başarınızı görmezden gelemeyecektir. Sponsor olmak isteyecektir.

Adsense ile para kazana bilirsiniz. Bloğunuzda internetin en güçlü reklam şirketinin reklamlarına yer verebilirsin.

Satış ortaklığı ile bloğunuzdan para kazanabilirsiniz. Bazı şirketler kendilerine müşteri yönlendirmeniz karşılığında size komisyon verir. Bu komisyonlar sizin kazancınızı belirler. Ayrıntılar için satış ortaklığı ile para kazan adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Bloğunuzdan tanıtım yazısı satarak para kazanabilirsiniz. Bazı blogger veya webmasterler bloğunuzda sitelerinin anahtar kelimelerini içeren yazılarını yayınlamaları karşılığında size belirli ücretler öderler. Fakat bunu abartmamanızda fayda var. Müşterilerinizi webmaster forumlarından bulabilirsiniz.

Kendi yazdığınız e-kitabınızı pazarlayabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder