18 Kasım 2018 Pazar

Burger King Bayilik Nasıl Alınır


Burger King Hangi Ülkeye Ait ?
Çıkış yeri ABD olan ve dünyanın hemen hemen bir çok yerinde karşılaşabilieceğiniz. Fast food sektrötünün önde firmalarından olan burger king bayilik şartlarından bahsedeceğim sizlere.

Burger king’i bilmeyenimiz duymayanımız yoktur herhalde. Bu durumda acaba burada bu restoran işlermi diye bir soruyu ortadan kaldıran bir handikaptır. Burger King’in dünya çapında kendine ait bir müşteri potansiyeli vardır. Hizmeti tamamen sıtandart olarak verilmektedir. Türkiye’nin neresinde yerseniz yeyin bu köfte tuzlu olmuş bu köfte çok pişmiş gibi bir derdiniz yoktur. Başarısının asıl kaynağı da budur zaten. Yiyeceklerine belirli bir standart getire bilmesidir. Tabi ekstrem olaylar hariç.
Burger king de insan yoğunluğunu yakalayabiliyorsanız iş yapabiliyorsunuz. Bu böyledir.

Burger King’in ana distribütörü Kim?


Burger King’in ana Franchise sözleşmesinin sahibi TAB Gıda Sanayi ve Ticaret anonim şirketidir.


Burger King Bayilik Verilen Firmalarda Aranan Özellikler Ne?


Burger King bayilik vereceği firmalarda veya şahıslarda aradığı en önemli özellikler bu işi yapabilecek paran var mı? Hiç duygusal düşünmeyin bu firmalar szin kara kaşınıza kara gözünüze bayilik vermiyor ilk olarak cebinizde paranız olmalıdır. İkinci olarak deneyim yani yönetim geçmişinize bakıyor. Daha önceki yaptığınız işlerde bu yönde çok önemli. Yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatıdır çünkü.
Tamam şartlarınız onaylandı. Burayla bitmiyor. Şirket size yada sizin belirleyeceğiniz birine eğitim  veriyor. Bak arkadaş bu iş böyle yapılıyor diye. Eğitimimizi aldık sonra iş başı demiyorum öncelikle bilmeniz gereken başka ayrıntılarda var bunlar;

Burger King Franchise Bedeli Ne?


İlk olarak yatırım bedelinden bahsedeyim. Yatırım alt bedeli 500.000 USD+KDV ‘dir. Bu bayilik size 20 yıllığına verilmektedir. Bunu bilmenizde fayda var bence. Bu miktara ek olarak her ay cironuz üzerinden %13 pay alınmaktadır.Burada bahsettiklerim maliyetle alakalıydı. Peki her yede açabiliyor muyuz bu restoranı?

Burker King Nerelere Bayilik Veriyor.


Yer seçimi, Burger King seçtiğiniz yerin işlek bir yerde okul, dershane, alışveriş merkezi, sinema gibi bir yerin yakınında olmak zorunda ve bu yerin TAB tarafından onaylanması gerekiyor.

Yerin önemi kadar mekanın fiziksel özellikleride çok önemli. Yeriniz giriş kat ise minimum 120m2 olması gerekli, toplam kapalı alan ise 300m2 olmalı ön cephenin genişliği bile önemli o ise en az 6,5mdir. Tavan yüksekliği ise 2.9m olmalıdır.Yemek Standlarında ise kapalı alanın 100m2 olması yeterlidir.

Franchise için daha detaylı bilgi almak için (0212) 310 66 00 nolu departmanı arayabilirsiniz.

Franchise başvurusu için size doldurmanız gereken bir formda veriyor forma buradan : https://www.burgerking.com.tr/hakkimizda/franchising/franchising-on-basvuru-formu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder