18 Kasım 2018 Pazar

Domino’s Pizza Bayilik Nasıl Alınır?

domino's pizzadan bayilik nasıl alaınır
domino's pizzadan bayilik nasıl alaınır

Domino’s Pizza hangi ülkeye ait ?

Domino’s Pizza birçok büyük fast foot firmasının olduğu gibi ABD ye ait bir firma. Firma 1960 da kurulmuş ve pizza sektöründe 85 ülkede faaliyet gösteriyor. Ülkemizde 68 ilde 490 restorana sahip.


Domino’s Pizza dünyanın en büyük evlere servis pizza zinciri. Ve iddalı bir sloganla yoluna devam ediyor.”30 dakikada pizza kapınızda” garantisi vermektedir. Domino’s Pizzayı 7den 70’e bilmeyen yoktur. Sürekli tv de ve diğer mecralarda reklamlarını görmekteyiz. Bu durum tabi ki büyük bir handikap.Domino’s Pizzanın bayiliğini aldığınızda iş yapar mı diye bir derdiniz olmaz sanırım çünkü belirli bir standardı ve büyük bir kitlesi mevcut. Böyle bir başarısı olmazsa 85 ülkede temsil edilmez ve ülkemizde bu kadar tutulmasa 21 yılda 490 şubeye ulaşamaz diye düşünüyorum.

Domino’s Pizzanın Bayilik Şartları nelerdir?


Domino’s Pizzanın Franchise Bedeli Ne?


İlk olarak maliyetleri konuşmakta fayda var. Domino’s Pizzanın toplam kuruluş bayilik maliyeti 200.000$ olarak bilinmektedir. Dominos aylık ciro üzerinden pay almamaktadır.Fakat reklama katkı olarak %6 alır. Firma 36 aya kadar yatırım maliyetini sıfırlamayı hedeflemektedir.

Domino’s Pizza nerelere bayilik veriyor?


Dominos pizza için 80m2 ile 150m2 arası bir dükkanınızın olması yeterli. İşletmeye baca yapılacağının bilinmesi ve gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. Dükkanın ön cephesi en az 5mt olmalıdır. Dükkanın tavan yüksekliği 2.70mt olmalıdır. Sevkiyat aracı için uygun park yerinin olması önemlidir. Dükkan ana cadde üzerinde veya kesişen ara caddede olmalıdır. Dükkan zemin kat yada ikinci kat olmamalıdır dükkan düz ayak olmalıdır.

Dominosun şöyle bir güzelliği var hazır kurulmuş veya boşa düşmüş bayilerden boşta olanlarda talip olabiliyorsunuz.

Dominos pizzanın bayilerine verdiği sürekli desteklerde bulunmakta bunları da başlıklar halinde yazmadan geçmeyeyim.

Eğitim, Adaylara ve çalışanlara yoğun eğitimler veriyor.

Sistem, tek tıkla bir çok şeyi halledebileceğiniz bir siteme sahip.

Pazarlama, Ulusal ve yeren reklamlarda sürekli aktif olarak yayın yapmakta.

Dijital, Teknolojiyi iyi derecede her alanda kullanıyor.

Operasyon, şubenizden sorumlu bir danışmana sahip oluyorsunuz.

Daha detaylı bilgi için 0212 280 96 36 ‘yı arayabilirsiniz. Veya http://franchisefirsatlari.dominos.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder