4 Kasım 2018 Pazar

E-mail Marketing Nasıl Yapılır? Nasıl Para Kazanılır?Akıllı telefonlar sayesinde yeniden artan e-mail kullanma oranı. Bu pazarlama yöntemini önemli bir noktaya taşımaktadır. Akıllı telefonu olan herkesin en az bir mail adresi bulunmaktadır ve ön önemlisi her mail geldiğinde telefon ekranına uyarı geliyor. Eğer kullanıcının dikkatini çekebilirseniz geri dönüşler çok fazla olacaktır.
E mail marketing direkt olarak kullanıcıya ulaşmak anlamında gayet etkili bir yöntemdir. Ve maliyeti diğer reklam yöntemlerine göre uygundur. Mail listenizi güzel kategorize edebilirseniz başarılı olmanız için hiçbir neden yok.

Mail listesi nasıl oluşturulur? Ücretsiz mail adresi bulunur?

Bloğunuza mail ekleme kutucuğu ekleyebilirsiniz.

Mail üzerinden kişilere dersler verebilirsiniz

Mail listenize üye olmaları karşılığında bir şeyler verebilirsiniz. Örneğin e-kitap yayınlayarak kişileri mail listenize üye yapabilirsiniz.

Kandinizin oluşturduğu bir izinli bir mail listesi milyonlarca belirsiz mail listesinden daha faydalı olabilir. Mail listesinizi kendinizin oluşturmasında fayda var. Emek yaparak zamana bırakılarak yapılan işler herzaman başarıya ulaşmaktadır.

Mail listesi satın alabilirsiniz. Fakat bu yasal olarak başınızı ağrıta bilir çünkü bir çok ülkede izinsiz atılan mailller suç unsurudur.

Bir diğeri de mail toplama programlarıdır. Hedef kitlenize uygun internet sitelerinden mail toplar. Tabiki buda izinsiz mail olarak değerlendirilir.

Peki mail listeniz var Toplu mail nasıl gönderilir?

Tabiki bu mailleri teker teker gönderecek değilsiniz bu kadar çok maili Google veya Hotmail  gibi servisinlerden gönderirseniz kesinlikle gönderdiğiniz mailler spama düşer. 
Bu işi profesyonel yapan şirketler var ve belli bir kotaya kadar ücretsiz gönderebileceğiniz servisler de var buralardan başlayabilirsiniz.

Bu servislerden bazıları; getresponse, aweber, icontact gibi firmalardır.
Mail Göndermeyi bir nebze öğrendiğimize göre öğrenmek derken arkadaşlar hiçbir zaman kendiniz denemeden hatalar yapmadan öğrenemezsiniz. Öğrenmiş olmak için kesinlikle  kendiniz yapmalısınız.

Sıra geldi e-mail marketin ile nasıl para kazanılır?

İlk olarak affiliate marketin ile kazanabilirsiniz. Ayrıntıları affiliate marketing ile para kazanma ile ilgili yazımıza bakabilirsiniz.

Kendiniz ürünler satabilir bir şeyler pazarlayabilirsiniz. Kendi yaptığınız ürünler olabilir.
Youtube videonuza izleyici çekebilirsiniz.

Web sitenize yada bloğunuza ziyaretçi çekebiirsiniz. Tabi bu ziyaretçileri kazanca çevirmek size kalmış.

2 yorum:

  1. E mail listesi oluşturmaya başladım hocam ayrıntıları buradan paylaşacağım desteğiniz için tesekkurler

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Tabiki mahmut bey deneyimlerinizi öğrenmek isteriz.

      Sil