17 Kasım 2018 Cumartesi

İnternetten Ders Vererek Para Kazan

internetten ders vererek para kazan
internetten ders vererek para kazan

Yeni ve gelişen dünyada işler ve iş şekilleri de sürekli değişmekte hiç farkına varmadan yeni iş grupları farklı işler karşımıza çıkıyor. Bunun ana sebeplerinden biride gelişerek hayatımızda birçok şeyin yerini alan internet. İnternetin bu gelişimi insanların buradan nasıl nemalanacağını araştırmaya itti artık aklımıza her gelen şeyi Google amcaya sorar olduk. Bir çok işimizi internetten halletmeye başladık. Bunlardan biride eğitimdir.
Eğer belirli bir konuda uzmanlığınız varsa ve insanlarla bir şeyler paylaşmayı seviyorsanız. İnternetten online eğitim vererek para kazanma fikri size göre.


İnternetten ne eğitimi vererek para kazanabilirim?

İnternetten eğitim vermek aklınıza yattı ise şimdi ne öğretebilirsiniz onu belirleyin. Meziyetlerinizi önce bir liste yapın. Ne öğretebilirsiniz? Hangi konuda iyisiniz? Ve önemli olduğunu düşündüğüm hangi konuyu zevk alarak anlatırsınız? Çünkü zevk aldığımız konuyu anlattığımızda karşı tarafa daha iyi geçirebiliyoruz.  Buda müşteri memnuniyeti demek. Mutlu müşteriler bu işi başardığınıza ve giderek bu konuda başarılı olacaksınız demektir. Ki isterim ki bu konumlara gelebilin.

Online eğitimleri nerede vererek para kazanacaksınız?


İlk olarak size Udemy’den bahsetmek istiyorum. Platform size online ders vermek için gerekli alt yapıyı sağlıyor ve belir bir komisyon ile sizin burada online ders vermenizi sağlıyor.  Udemy kazandığınız parayı PayPal veya Payoneer gibi internet cüzdanlarına göndermektedir. Udemy ile milyonlarca insana eğitim verebiliyorsunuz. Dünyanın diğer ucundaki bir insana dokunabiliyorsunuz.

İkincisi bir çok insanın gelir kaynağı olmaya başlayan ve günümüzde popülasyonu çok iyi olan youtube’dir. Youtube size videolardaki gösterilen reklamların gelirlerini sizinle paylaşıyor. Bu izlemeler belirli bir kitleye ulaştığında gayet iyi ücretler getirmekte. Özellikle youtubede eğitim videoları iyi izlenme ve iyi reklam ücreti bırakmakta. Youtube ile ayrı bir parantez açacağım. Ayrıntılı bir rehber oluşturduğumda burada paylaşacağım.

Kendiniz bir blog oluşturabilirsiniz. Bloğunuzda eğitim vedeoları veya eğitim yazıları paylaşarak iyi bir gelir kapısı oluşturabilirsiniz. Bloğunuz üzerinden alacağınız sponsorluklar, yayınlayacağınız reklamlar, bloğunuzda yapacağınız tanıtım yazıları sizin gelirinizi oluşturacaktır. Ücretsiz olarak blogger ile nasıl blog oluşturacağınızı. Blogger ( Blogspot ) İle Para Kazanmak adlı yazımda paylaştım. Blog yazmak ile ilgili aklınızda bir şeyler oluşması adına okuyabilirsiniz.

Tabi hepsini aynı anda da yapabilirsiniz. Youtube hesabı oluşturursunuz. Başlangıç seviyede eğitim vererek ileriki seviye eğitimlerinizi udemy üzerinden vererek gelirinize katkı yapabilirisiniz. Yada youtube hesabınızdan bloğunuza hit çekebilirsiniz. Bu gibi alternatifleri bu işin içine girdikçe arttırabilirsiniz.

Herkesin gönlündeki işi yapması dileğiyle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder