10 Kasım 2018 Cumartesi

Site Hit Arttırma Yöntemleri - Tam 15 Yöntem


Bloğunuzu oluşturdunuz okuyucunuzla bir şeyler paylaştınız fakat okuyan yok. Bu her yeni başlayan blogger’in kabusudur bence. Bu durumu kabus haline getirip bloğunuzu kesinlikle bırakmayın bloğunuzun bir yerlere gelmesi ilk olarak zamanla alakalıdır. Bloğunuzun doğup büyüyüp olgunlaşmasına lütfen izin verin. Tabiki büyümesi için bloğunuzu doğru bir şekilde beslemeniz gerekmektedir. Maddeler halinde 3 öğün ne yedireceğinizden bahsedeceğim. Tabi bu işin goygoyu J


İlk ve en önemlisi bence bloğunuzun özgün olması gerekmektedir. Çünkü okuyucular bunu anlamaya bilir fakat en önemli hit kaynağımız Google amca bu durumu hemen fark etmekte ve biz arama sıralasın da gerilere atmaktadır.

Bloğunuzu sürekli güncel ve bu güncelliği düzenli bir şekle sokarsanın çok fayda göreceğinizizdir.Örnek vermek gerekirse 3 günde bir paylaşabilirsiniz. Bu okuyucu kitlenizin beklentisini karşılamanız için önemlidir. Tabi bu süreklilik arama motorları içinde önemi büyük.

Kaliteli içerikler üretin çünkü gelen ziyaretçilerin aradığını bulması çok önemli.

Misafir yazarlık yapın. Birçok blogger bloğunda özgün bir yazı yazmanız karşılığında bloğunuza link vermenize izin verir. Bu yöntem gayet etkili bir yöntemdir.

Bloglara yorum yaparak bloğunuza hit çekebilirisiniz. Tabi sizde bloggersiniz yada olacaksınız. Alakasız ve içerikle ilgisi olmayan yorumlar yapmayın. Yada sadece teşekkürle yorumu bitirmeyin. Bu bloggerın yorumunuzu onaylaması adına önemlidir.
Sosyal medya çok önemli ve büyük bir kitle içermektedir ve bu kitleden sizde bir pay alabilirsiniz.

Facebook ,instagram ile ilgili paylaştığım içerikler var size faydalı olabilir okumanızda yarar var.

Diğer bloggerlarla etkileşimde bulnabilirsiniz. Birbirinize link verebilir veya birbirinizle banner takası yapabilirsiniz. Tanıtım yazısı takası yapabilirsiniz.

Bloglara ücretli tanırım yazıları verebilirsiniz.

Bloğunuzun kategorisindeki bloglardan banner satınalabilirsiniz.

E-mail imzanıza bloğunuzun linkini mutlaka yazın.

E-mail listesi oluşturun. Sirekli takipçilerinizle etkileşimde bulunun. E-mail listeniz genişletmeniz ve asıl kullanacağınızla ilgili e-mail ile para kazan adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Yazar Kafeye üye olabilirsiniz ve orada içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.Yazar Kafe bloggerlar için önemli bir hit kaynağı olabiliyor. Çünkü insanlar blog gezmek yerine yazar kafe gibi tek bir yeden blogları takip edebiliyor.

Anahtar kelime çeşitliliğinizi arttırın. Bloğunuzda kullandığınız anahtar kelimeler arama motorlarında bulunabilirliğinizi arttırmaktadır.

Yazılarınıza çeşitli yerlerden backlink sağlayın. Sosyal medya araçaları veya imleme sitelerinde paylaşımlar yaparak veya forumlarda kısa açıklamalarla yazılarınıza linkler sağlayabilirsiniz.

Soru ve sonuçlar için yorum yapabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder